گفتگو با خانم ریحانه رنجبر - رتبه 22 کارشناسی ارشد حسابداری

چه عاملی باعث شد که تصمیم بگیری برای ادامه تحصیل؟

در ابتدا کارآموزی حسابداری رفتم از حسابداری خوشم آمد بعد از آن که علاقه پیدا کردم رفتم کلاس حسابداران خبره بعد از آنجا خیلی علاقه مند شدم به حسابداری. بعد از آن تصمیم گرفتم برای ارشد حسابداری در یک دانشگاه خوب درس بخوانم.

نقاط قوت و ضعف خودت را در چه درس هایی میدیدی؟

چون فاصله افتاده بود خیلی خودم را قوی نمی دیدم ولی می دانستم اگر شروع کنم نهایت تلاشم را خواهم کرد. به همین دلیلی شروع کردم و از بین اساتید تعریف استاد طورانی را شنیده بودم و ابتدا به قصد کلاس ایشان آمدم.

چه توصیه ای برای درس آمار داری؟

حتماً پیشنهاد می کنم اگر شرایطش را دارند در کلاس شرکت کنند چون واقعاً مفید است و اگر در منزل تصمیم دارند بخوانند خیلی کمکشون نمی کنه چرا که بایستی در فضای کنکور قرار بگیرند. مثلاً وقتی شما روی یک مسئله گیر می کنید تایم زیادی از شما خواهد گرفت تا مسئله را حل کنید ولی سر کلاس با سرعت بالا همه مسائل و مشکلات حل می¬شود و استاد طورانی هم خیلی وقت می گذاشتند و تمام سؤالات را پاسخ می دادند برای همین کلاس سرعت مطالعه را خیلی بالا می برد.

کلاس آمار برای شما چه سودی داشت؟

کاردانی من قدرت بود و کارشناسیم الکترونیک، و من در طول مدت تحصیلم درس آمار نخوانده بودم و اصلاً هیچ زمینه ای نداشتم و سر کلاس استاد طورانی انگار از اول شروع کرده بودم و خیلی مفید بود. من تابستان جزوه را خواندم و یاد گرفتم و چند بار جزوه را مرور کردم و فرمول ها را نوشتم و حفظ کردم و ماه آخر چند روز مانده به کنکور، کنکورهای سال گذشته را زدم و در نکته و تست هم یک دوره کامل برایم شد و خیلی خوب بود. ریاضی آمارم 69 زدم 10 تست از 13 تست را درست زدم، جزوه و کلاس کاملاً کفایت می کرد و تست های پیش بینی و کانال را کامل می زدم که سر جلسه کنکور خیلی کمکم کرد.

مدل درس خواندنت به چه صورت بود؟

از اوایل با کلاس پیش می رفتم و جزوه کلاس و تست می زدم بین درس خواندم یک وقفه 2 ماهه افتاد که من را خیلی عقب انداخت و همین امر عاملی شد که بعد از آن، هم تلاشم را بیشتر کنم و هم ساعت مطالعه ام را بالا ببرم تا جبران کنم. و تا جایی که می توانستم می خواندم.

چه عاملی به تو انگیزه می داد؟

بعد آن 2 ماه فکر می کردم خیلی عقب افتادم می خواستم کنکور را کنار بگذارم، ولی کلاس ها را که رفتم با یکی از دوستانم که رتبه خوب آورده بود صحبت کردم ایشون به من انگیزه و جهت داد که از الان به بعد اگر خوب بخوانم نتیجه خوبی را می توانم کسب کنم.همین امر باعث شد که ادامه بدهم و همچنین خودم را با بقیه رقبا مقایسه کردم و از شرایط خودم اطمینان حاصل کردم که توانایی کافی برای ادامه رقابت را دارم.

چه توصیه ای برای داوطلبینی که تصمیم به شروع دارند داری؟

مطمئناً تابستان شروع کنند. من اگر خودم از تابستان شروع نمی کردم قطعاً نمی رسیدم تا تمامی دروس را تمام کنم. از پاییز چه برای کلاس چه برای خواندن خیلی دیر است و استرس زیادی وارد میشود چرا که تا اسفند درس خواندن و کلاس طول می کشد و دیگر وقتی نمی ماند برای اینکه خودتان بخوانید.